Keramika

Každé pondělí odpoledne od 13,00 do 17,00 probíhá keramický kroužek.
Děti pracují v malých skupinkách v počtu dvou, maximálně čtyř, nebo individuálně – podle potřeb každého dítěte. Práce s hlínou rozvíjí jemnou motoriku, představivost, sebevědomí, fantazii a výtvarné cítění. Děti pracují s nadšením podle svých představ a možností kromě hlíny také se šablonami, přírodninami, používají různá vykrajovátka, tvořítka, válečky atp.
Hotové plošné i trojrozměrné výrobky vypalujeme ve vlastní keramické peci a barvíme glazurami.
Kroužek je vhodný pro všechny děti z naší mateřské školy.
Tematicky je práce v keramickém kroužku propojena se školním vzdělávacím programem.

Canisterapie

Od ledna 2015 naši školku pravidelně navštěvuje psí kamarádka – vycvičená canisterapeutka Amy. Je velká, bílá, chlupatá a má moc ráda děti, proto k nám za nimi chodí a společně si užívají spousty legrace.
Děti se s Amy rády mazlí a dovádí. Pokaždé mají pro ní připravené piškoty, které má velice ráda – a děti také. Tak jako většina pejsků i Amy miluje, když jí házejí míčky a ona jim je nosí zpátky. Společně se pak učí zdolávat překážky, chodit s vodítkem, poslouchat a respektovat pokyny a pravidla. Děti se tu naučí, jak se starat o pejska i jak se k němu chovat. Svou spokojenost jim pak dá Amy najevo pořádným olíznutím a spokojeným máváním ocasem.

Další

Speciálně-pedagogické poradenství
Sociální poradenství
Denně – individuální logopedická péče
Cvičení na správné držení těla s prvky dětské jógy
Programy pro rodiče
Výlety a celodenní vycházky (botanická zahrada, ZOO, …)
Praxe studentů

 

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com